ENGWE® Autoryzowany Dystrybutor Polski. Engwe Sklep zaprasza. ♡
ENGWE
EP-2 PRO
Super przystępne cenowo
Deal Score+ 103
Deal Score+5
ENGWE
ENGINE PRO
Zaawansowane aktualizacje
EP-2 PRO vs ENGINE PRODwa najlepiej sprzedające się e-rowery!
VS
Opony grubeGruba opona 4” x 20
VS
Inteligentny wyświetlacz LCDZ podstawowymi ustawieniami
VS
Kolorowy wyświetlacz LCDZ zaawansowanymi ustawieniami
VS
Tylny amortyzatorAmortyzacja hydrauliczna
VS
Hydrauliczny hamulec tarczowyUkład hamulcowy
VS
Port ładowania USBNaładuj swój smartfon
VS
Ładowanie akumulatoraŁadowanie akumulatora podczas jazdy
VS
SilnikMoc szczytowa w watach
750
VS
1000 (szczyt)
Pojemność bateriiW amperogodzinach
13
VS
16
Manetka Shimano®Ilość biegów
7
VS
8
Zakres trybu elektrycznegoSzacowany w kilometrach
50 - 60
VS
60 - 70
Tylny bagażnikNośność w kilogramach
50
VS
110
Do prędkościPrędkość w km/h w trybie sportowym
40
VS
45

PORÓWNAJ Engwe EP-2 PRO z Engwe ENGINE PRO

Porównanie specyfikacji i recenzje

Jako znana marka produkująca wysokiej jakości i opłacalne rowery elektryczne, Engwe jest popularny wśród rowerzystów i entuzjastów outdooru. w roku 2022, Engwe EP-2 pro i Engwe Engine Pro znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się rowerów elektrycznych w Polski. Chociaż oba są dość fascynującymi rowerami elektrycznymi z wyjątkową ceną, istnieją między nimi różnice. Oto artykuł przedstawiający bezpośrednie porównanie między nimi.

 

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Gruba opona E-rowery

Oba są popularnymi rowerami elektrycznymi spalającymi tłuszcz.

 

Rozmiar opony Engwe EP-2 Pro i Engwe Engine Pro oba mają wymiary 20 x 4 inches, dlatego nadają się do każdego rodzaju powierzchni. Posiadanie silnika elektrycznego na grubym rowerze ogromnie zwiększa frajdę – naprawdę możesz odkrywać miejsca, których nie odwiedziłbyś w przeszłości, a dzięki dodatkowemu doładowaniu silnika nie musisz już martwić się o strome wzniesienia. Z mocnym silnikiem bezszczotkowym o mocy 750 W, oba Engwe EP-2 Pro i Engwe Engine Pro można wspiąć się na maks. Nachylenie 30 stopni. Należy pamiętać, że zdolność podjeżdżania roweru elektrycznego jest związana z wagą rowerzysty i mocą akumulatora, więc rzeczywisty maksymalny kąt podjazdu może być inny.

Engwe Engine Pro jest nieco szybszy niż EP-2 Pro z większym maksymalnym zasięgiem

Wyższa prędkość maksymalna, większy zasięg i szybsze przyspieszenie.

 

Nieco większa pojemność baterii Engwe Engine Pro wraz z mocniejszym silnikiem, który osiąga szczytową moc 1000 W, skutkuje wyższą maksymalną prędkością 5 KM/H, większym maksymalnym zasięgiem 10 KM i nieco szybszym przyspieszeniem. Różnice nie są wielkie, więc słynny EP-2 Pro tylko nieznacznie ustępuje swojemu starszemu bratu Engine Pro.

Maksymalny zasięg wspomagania pedałowania (KM)

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Układ hamulcowy

Hydrauliczne hamowanie tarczowe a mechaniczne hamowanie tarczowe

Engwe EP-2 Pro wykorzystuje mechaniczny układ hamulcowy tarczowy i Engwe Engine Pro wykorzystuje hydrauliczny hamulec tarczowy. Oba systemy mają te same podstawowe części, ale różnią się technologią zastosowaną do ich działania.

W hamulcu mechanicznym siła wywierana na dźwignię jest przenoszona na jedną z okładzin (nie na obie) za pośrednictwem naprężonej linki hamulca. W hamulcu hydraulicznym siła wywierana na dźwignię jest przenoszona na tłoki w zacisku – a stamtąd na dwa klocki hamulcowe – przez płyn (olej mineralny lub syntetyczny, w zależności od marki hamulca). Ze względu na ciśnienie wywierane przez ten płyn, klocki hamulcowe ostatecznie poruszają się, aby ścisnąć tarczę, a tym samym spowolnić ruch koła.

 

Na mokrym lub śliskim terenie lepszy jest hydrauliczny układ hamulcowy tarczowy.

 

Powody są następujące:

 1. Hydrauliczny hamulec tarczowy zapewnia bardziej liniowe i progresywne hamowanie (przynajmniej dla większości). Koła nie blokują się nagle, zmniejszając ryzyko upadku i zapewniając lepszą kontrolę i prowadzenie roweru.
 2. Obwód hydraulicznego hamulca tarczowego jest całkowicie zamknięty i bardziej uszczelniony. W mechanicznych hamulcach tarczowych linka jest odsłonięta w miejscu połączenia z zaciskiem. Jest zatem bardziej prawdopodobne, że woda wejdzie z nim w kontakt, dostanie się do obwodu i zmodyfikuje jego działanie, zmniejszając siłę hamowania.
 

Hydrauliczny układ hamulcowy tarczowy jest trwalszy i łatwiejszy w utrzymaniu.

Jeśli Twój e-rower jest wyposażony w hydrauliczny hamulec tarczowy, wystarczy raz w roku sprawdzić i konserwować ten układ. A mechaniczny hamulec tarczowy wymaga okresowych regulacji w celu skalibrowania jego mocy i modulacji poprzez dokręcenie lub poluzowanie linki. Ponieważ klocki zużywają się szybciej, ich trwałość jest bardziej ograniczona niż w przypadku hamulców hydraulicznych.

 

Mechaniczne hamulce tarczowe są tańsze

Mechaniczny układ hamulcowy tarczowy kosztuje prawie połowę ceny hydraulicznego układu hamulcowego. To jeden z powodów Engwe Ep-2 Pro jest bardziej przystępny cenowo niż Engwe Engine Pro.

 

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w System amortyzujący

Amortyzacja hydrauliczna a amortyzacja mechaniczna

System amortyzacji jest niezbędnym elementem e-rowerów górskich, absorbuje i tłumi impulsy uderzeniowe, zapewniając komfortową jazdę. Różnica polega na urządzeniu mechanicznym lub hydraulicznym.

Jak sama nazwa wskazuje, amortyzator hydrauliczny współpracuje z hydrauliką: płyn w amortyzatorze jest zmuszany do przepływu przez ograniczone wyloty i układy zaworów, generując opór hydrauliczny i pochłaniając energię kinetyczną. Jest to system zawieszenia powszechnie stosowany w samochodach, ponieważ może zapewnić płynniejszą amortyzację i poprawić komfort.

Hard Tail kontra pełne zawieszenie

Engwe Engine Pro posiada blokowane zawieszenie przedniego widelca jako Engwe EP-2 Pro, różnica polega na tym, Engwe EP-2 Pro to rower elektryczny z twardym ogonem i Engwe Engine Pro posiada tylne zawieszenie

Rower elektryczny z twardym ogonem jest bardziej efektywny podczas pedałowania, więc będzie szybszy na wzgórzach i gładkich szlakach. Bez dodatkowego układu zawieszenia waga będzie mniejsza. Dlatego Engwe EP-2 Pro to idealny rower elektryczny do dojazdów do pracy i jazdy w terenie.

Rower elektryczny z pełnym zawieszeniem może lepiej pochłaniać wibracje i jest wygodniejszy w użyciu niż rower górski z twardym ogonem. Jeśli chcesz często korzystać z roweru w trudnym i nierównym terenie lub jesteś doświadczonym kolarzem górskim, lepiej wybrać Engwe Engine Pro aby zapewnić komfort, maksymalną przyczepność i zmniejszyć zmęczenie na drogach.

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Przekładnie i zmienna prędkość

7 biegów vs 8 biegów

Obie Engwe EP-2 Pro i Engwe Engine Pro używaj wysokiej jakości zmiennych prędkości Shimano® i Engwe Engine Pro ma 1 dodatkowy bieg. Więcej biegów pozwala rowerzystom na bardziej wyrafinowaną zmianę prędkości i dostosowanie się do podjazdów, śliskiej nawierzchni i różnych terenów.

Ulepszony silnik

Engwe Engine Pro wykorzystuje zmodernizowany silnik, dlatego gdy oba mają silniki o mocy 750 W, Engwe Engine Pro może osiągnąć większą prędkość maksymalną przy mocy szczytowej przekraczającej 1000 W. Należy tutaj zauważyć, że maksymalna prędkość roweru elektrycznego jest związana z wagą rowerzysty, mocą akumulatora i terenem, więc maksymalna prędkość, jaką może on osiągnąć, jest różna w różnych okolicznościach.

Przerzutki Shimano

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Wyświetlacz LCD

Porównać do Engwe EP-2 Pro, Engwe Engine Pro ma bardziej zaawansowany ekran LCD, jest to wielokolorowy ekran, a rozmiar jest większy. Jest bardziej szczegółowy w wyświetlaniu prędkości, wyświetlając prędkość w czasie rzeczywistym, maksymalną prędkość i średnią prędkość. Obsługuje również ustawienie różnych parametrów, takich jak średnica koła, ograniczenie prędkości, ustawienie mocy akumulatora, ustawienie parametrów PAS itp.


🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Tylne siedzenie

Engwe Engine Pro ma mocniejsze tylne siedzenie, jeśli często przewozisz rzeczy swoim rowerem elektrycznym, Engwe Engine Pro jest dla ciebie lepszym wyborem.

Maksymalne obciążenie bagażnika tylnego (kg)

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Podsumowanie porównania

Engwe EP-2 Pro to bardziej opłacalny wybór, jeśli jeździsz nim na dojazdy do pracy i niezbyt intensywną jazdę w terenie. Engwe Engine Pro został zaprojektowany, aby dostosować się do bardziej złożonych i zróżnicowanych chodników i terenów, a jego hydrauliczny układ hamulcowy i pełne zawieszenie zapewnią płynniejszą i wygodniejszą jazdę na rowerze. Ważnym czynnikiem jest również budżet. Engwe EP-2 PRO zadowoli większość użytkowników, ale bez limitu budżetowego ENGWE ENGINE PRO zrobi wszystko tylko trochę lepiej i dlatego jest bardziej zalecaną opcją.

Najnowsze recenzje użytkowników

Sprawdź, co myślą inni użytkownicy

 1. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 12 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Hi David,

  Vielen Dank für Ihr Feedback! Bitte wenden Sie sich unser Support-Team unter wsparcie@engwe. Netto. Das Team hilft Ihnen gerne bei der Geschwindigkeitsbegrenzung.

  Z pozdrowieniami,
  Engwe-Zespół

 2. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia 11 lutego 2024 r. by David

  Hallo eine Frage ho una engwe ep-2 pro Ich habe etwas auf dem Display berührt und leider fährt das Fahrrad jetzt nur noch 7 km/h und läuft nicht mehr. Kann mir jemand sagen, wie ich es auf die normale Anzeige zurücksetzen kann? Danke'a

  + PROS: 4
  - CONS: 5
 3. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Hola Manuelu,

  Napisz do nas na wsparcie@engwe. Netto y nuestro estaré de soporte estará encantado de proporcionarle el certificado de conformidad.

  Dziękujemy!
  Sprzęt angielski

 4. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Cześć, Pablo,

  Sí, ofrecemos financiación con Klarna. ¡No koleś en Visitar nuestro sitio web y enviarnos un correo electrorónico a wsparcie@engwe. Netto si tiene alguna pregunta!

  Pozdrawiam,
  Sprzęt angielski

 5. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Bonjour Dušan,

  Nous vous remercions d'avoir pris le temps de partager vos commentaires détailllés avec nous. Nous apprécions sincèrement vos idées et spostrzeżenia dotyczące votre expérience avec notre vélo. Nous sommes heureux d'apprendre que, dans l'ensemble, vous trouvez que le vélo est de bonne qualité et que vous êtes satisfait de ses performances. Vos commentaires sur l'emballage, le Processus d'assemblage et les conseils d'utilisation sont précieux pour nous, et nous les prendrons Sureement en compte pour de futures améliorations. Si vous avez d'autres pytania ou zajęcia, n'hésitez pas à nous contacter. Nous sommes là pour vous pomocnik. Merci encore d'avoir choisi notre vélo.

  Z poważaniem,
  Zespół Engwe

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Bonjour Huteau,

  Voici une vidéo montrant komentarz emeryt le pédalier et le capteur d'un Engine PRO : https://www.youtube.com/watch?v=XhPhdBVuebw

  J'espère que cela vous pomocera et n'hésitez pas à nous écrire à wsparcie@engwe. Netto si vous avez besoin d'aide supplémentaire !

  Z pozdrowieniami,
  Zespół pomocy Engwe

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Bonjour Pietro,

  Merci d'avoir partagé vos commentaires et de nous avoir informés que vous avez bien reçu votre vélo et que vous l'avez adoré. Nous sommes heureux de propoer à nos client des produits de qualité.

  Z poważaniem,
  L'équipe de support Engwe

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Witaj Jacenty,

  Bardzo dziękuję za podzielenie się swoją opinią z nami i naprawdę doceniamy Twoje traktowanie. Chcielibyśmy, aby wszystkie niezbędne części były dostępne. Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila na wsparcie@engwe. Netto, az łatwości korzystania z zorganizowanej części Twojego roweru. Warto udostępnić, że nie są udostępniane części zamienne, bezpośrednio na naszej stronie internetowej, do udostępniania ich dostawę dla Ciebie.

  Pozdrowienia,
  Mikrofon

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  3
  Recenzja dnia 18 grudnia 2023 r. by Jacenty

  Rowerek wygodny, ale nie do dźwigania na piętrze. 1.

  + PROS: Wygodny
  - CONS: Wady konstrukcyjne, łańcuch trze o oponę SUPPORT, TO DNO.
 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  4
  Recenzja dnia Listopad 16, 2023 by Piotr

  Je viens de recevoir pon Engine pro 750 «lepszych». Livré w 8 dniach. Emballage très complet, chaque pièce est protegée. Pas de hardés majeures à le monter bien que le mode d'emploi soit inexistant (seul mauvais point). Jai un peu galéré avec le guidon mais ça marche. Le vélo est skuteczny lourd mais très maniable et très beau. Sprzedam super wygodne zawieszenie AV/AR z najwyższym komfortem przewodów. Les freins hydrauliques avant et arrière sont un vrai plus. L éclairage est aussi très bon et les Informations sur sélecteur très Intuicje et Complètes. Reste à valider l'autonomie en tout électrique. En un mot J adore ce vélo

  + PROS: Monte à 70%. Koncepcja très solide et estétique. Puissance et confort au top z doskonałą jakością relacji
  - CONS: Brak instrukcji obsługi

Kup już dziś i skorzystaj z obniżonej ceny

Kupowanie bezpośrednio z naszej strony internetowej gwarantuje najnowszą wersję ze wszystkimi aktualizacjami!

999 Dodaj do koszyka

1.479 Dodaj do koszyka

błąd: Ups! Żadnej kradzieży. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pozwolenie.
ENGWE Sklep Internetowy | Kup EP2 Pro i 750W Engine Pro
logo
Porównaj przedmioty
 • Razem (0)
PORÓWNAJ
6
Koszyk