ENGWE® Autoryzowany Dystrybutor Polski. Engwe Sklep zaprasza. ♡
ENGWE
EP-2 PRO
Super przystępne cenowo
Deal Score+ 82
Deal Score+ 68
ENGWE
ENGINE PRO
Zaawansowane aktualizacje
EP-2 PRO vs ENGINE PRODwa najlepiej sprzedające się e-rowery!
VS
Opony grubeGruba opona 4” x 20
VS
Inteligentny wyświetlacz LCDZ podstawowymi ustawieniami
VS
Kolorowy wyświetlacz LCDZ zaawansowanymi ustawieniami
VS
Tylny amortyzatorAmortyzacja hydrauliczna
VS
Hydrauliczny hamulec tarczowyUkład hamulcowy
VS
Port ładowania USBNaładuj swój smartfon
VS
Ładowanie akumulatoraŁadowanie akumulatora podczas jazdy
VS
SilnikMoc szczytowa w watach
750
VS
1000 (szczyt)
Pojemność bateriiW amperogodzinach
13
VS
16
Manetka Shimano®Ilość biegów
7
VS
8
Zakres trybu elektrycznegoSzacowany w kilometrach
50 - 60
VS
60 - 70
Tylny bagażnikNośność w kilogramach
50
VS
110
Do prędkościPrędkość w km/h w trybie sportowym
40
VS
45

PORÓWNAJ Engwe EP-2 PRO z Engwe ENGINE PRO

Porównanie specyfikacji i recenzje

Jako znana marka produkująca wysokiej jakości i opłacalne rowery elektryczne, Engwe jest popularny wśród rowerzystów i entuzjastów outdooru. w roku 2022, Engwe EP-2 pro i Engwe Engine Pro znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się rowerów elektrycznych w Polski. Chociaż oba są dość fascynującymi rowerami elektrycznymi z wyjątkową ceną, istnieją między nimi różnice. Oto artykuł przedstawiający bezpośrednie porównanie między nimi.

 

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Gruba opona E-rowery

Oba są popularnymi rowerami elektrycznymi spalającymi tłuszcz.

 

Rozmiar opony Engwe EP-2 Pro i Engwe Engine Pro oba mają wymiary 20 x 4 inches, dlatego nadają się do każdego rodzaju powierzchni. Posiadanie silnika elektrycznego na grubym rowerze ogromnie zwiększa frajdę – naprawdę możesz odkrywać miejsca, których nie odwiedziłbyś w przeszłości, a dzięki dodatkowemu doładowaniu silnika nie musisz już martwić się o strome wzniesienia. Z mocnym silnikiem bezszczotkowym o mocy 750 W, oba Engwe EP-2 Pro i Engwe Engine Pro można wspiąć się na maks. Nachylenie 30 stopni. Należy pamiętać, że zdolność podjeżdżania roweru elektrycznego jest związana z wagą rowerzysty i mocą akumulatora, więc rzeczywisty maksymalny kąt podjazdu może być inny.

Engwe Engine Pro jest nieco szybszy niż EP-2 Pro z większym maksymalnym zasięgiem

Wyższa prędkość maksymalna, większy zasięg i szybsze przyspieszenie.

 

Nieco większa pojemność baterii Engwe Engine Pro wraz z mocniejszym silnikiem, który osiąga szczytową moc 1000 W, skutkuje wyższą maksymalną prędkością 5 KM/H, większym maksymalnym zasięgiem 10 KM i nieco szybszym przyspieszeniem. Różnice nie są wielkie, więc słynny EP-2 Pro tylko nieznacznie ustępuje swojemu starszemu bratu Engine Pro.

Maksymalny zasięg wspomagania pedałowania (KM)

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Układ hamulcowy

Hydrauliczne hamowanie tarczowe a mechaniczne hamowanie tarczowe

Engwe EP-2 Pro wykorzystuje mechaniczny układ hamulcowy tarczowy i Engwe Engine Pro wykorzystuje hydrauliczny hamulec tarczowy. Oba systemy mają te same podstawowe części, ale różnią się technologią zastosowaną do ich działania.

W hamulcu mechanicznym siła wywierana na dźwignię jest przenoszona na jedną z okładzin (nie na obie) za pośrednictwem naprężonej linki hamulca. W hamulcu hydraulicznym siła wywierana na dźwignię jest przenoszona na tłoki w zacisku – a stamtąd na dwa klocki hamulcowe – przez płyn (olej mineralny lub syntetyczny, w zależności od marki hamulca). Ze względu na ciśnienie wywierane przez ten płyn, klocki hamulcowe ostatecznie poruszają się, aby ścisnąć tarczę, a tym samym spowolnić ruch koła.

 

Na mokrym lub śliskim terenie lepszy jest hydrauliczny układ hamulcowy tarczowy.

 

Powody są następujące:

 1. Hydrauliczny hamulec tarczowy zapewnia bardziej liniowe i progresywne hamowanie (przynajmniej dla większości). Koła nie blokują się nagle, zmniejszając ryzyko upadku i zapewniając lepszą kontrolę i prowadzenie roweru.
 2. Obwód hydraulicznego hamulca tarczowego jest całkowicie zamknięty i bardziej uszczelniony. W mechanicznych hamulcach tarczowych linka jest odsłonięta w miejscu połączenia z zaciskiem. Jest zatem bardziej prawdopodobne, że woda wejdzie z nim w kontakt, dostanie się do obwodu i zmodyfikuje jego działanie, zmniejszając siłę hamowania.
 

Hydrauliczny układ hamulcowy tarczowy jest trwalszy i łatwiejszy w utrzymaniu.

Jeśli Twój e-rower jest wyposażony w hydrauliczny hamulec tarczowy, wystarczy raz w roku sprawdzić i konserwować ten układ. A mechaniczny hamulec tarczowy wymaga okresowych regulacji w celu skalibrowania jego mocy i modulacji poprzez dokręcenie lub poluzowanie linki. Ponieważ klocki zużywają się szybciej, ich trwałość jest bardziej ograniczona niż w przypadku hamulców hydraulicznych.

 

Mechaniczne hamulce tarczowe są tańsze

Mechaniczny układ hamulcowy tarczowy kosztuje prawie połowę ceny hydraulicznego układu hamulcowego. To jeden z powodów Engwe Ep-2 Pro jest bardziej przystępny cenowo niż Engwe Engine Pro.

 

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w System amortyzujący

Amortyzacja hydrauliczna a amortyzacja mechaniczna

System amortyzacji jest niezbędnym elementem e-rowerów górskich, absorbuje i tłumi impulsy uderzeniowe, zapewniając komfortową jazdę. Różnica polega na urządzeniu mechanicznym lub hydraulicznym.

Jak sama nazwa wskazuje, amortyzator hydrauliczny współpracuje z hydrauliką: płyn w amortyzatorze jest zmuszany do przepływu przez ograniczone wyloty i układy zaworów, generując opór hydrauliczny i pochłaniając energię kinetyczną. Jest to system zawieszenia powszechnie stosowany w samochodach, ponieważ może zapewnić płynniejszą amortyzację i poprawić komfort.

Hard Tail kontra pełne zawieszenie

Engwe Engine Pro posiada blokowane zawieszenie przedniego widelca jako Engwe EP-2 Pro, różnica polega na tym, Engwe EP-2 Pro to rower elektryczny z twardym ogonem i Engwe Engine Pro posiada tylne zawieszenie

Rower elektryczny z twardym ogonem jest bardziej efektywny podczas pedałowania, więc będzie szybszy na wzgórzach i gładkich szlakach. Bez dodatkowego układu zawieszenia waga będzie mniejsza. Dlatego Engwe EP-2 Pro to idealny rower elektryczny do dojazdów do pracy i jazdy w terenie.

Rower elektryczny z pełnym zawieszeniem może lepiej pochłaniać wibracje i jest wygodniejszy w użyciu niż rower górski z twardym ogonem. Jeśli chcesz często korzystać z roweru w trudnym i nierównym terenie lub jesteś doświadczonym kolarzem górskim, lepiej wybrać Engwe Engine Pro aby zapewnić komfort, maksymalną przyczepność i zmniejszyć zmęczenie na drogach.

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Przekładnie i zmienna prędkość

7 biegów vs 8 biegów

Obie Engwe EP-2 Pro i Engwe Engine Pro używaj wysokiej jakości zmiennych prędkości Shimano® i Engwe Engine Pro ma 1 dodatkowy bieg. Więcej biegów pozwala rowerzystom na bardziej wyrafinowaną zmianę prędkości i dostosowanie się do podjazdów, śliskiej nawierzchni i różnych terenów.

Ulepszony silnik

Engwe Engine Pro wykorzystuje zmodernizowany silnik, dlatego gdy oba mają silniki o mocy 750 W, Engwe Engine Pro może osiągnąć większą prędkość maksymalną przy mocy szczytowej przekraczającej 1000 W. Należy tutaj zauważyć, że maksymalna prędkość roweru elektrycznego jest związana z wagą rowerzysty, mocą akumulatora i terenem, więc maksymalna prędkość, jaką może on osiągnąć, jest różna w różnych okolicznościach.

Przerzutki Shimano

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Wyświetlacz LCD

Porównać do Engwe EP-2 Pro, Engwe Engine Pro ma bardziej zaawansowany ekran LCD, jest to wielokolorowy ekran, a rozmiar jest większy. Jest bardziej szczegółowy w wyświetlaniu prędkości, wyświetlając prędkość w czasie rzeczywistym, maksymalną prędkość i średnią prędkość. Obsługuje również ustawienie różnych parametrów, takich jak średnica koła, ograniczenie prędkości, ustawienie mocy akumulatora, ustawienie parametrów PAS itp.


🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Różnice w Tylne siedzenie

Engwe Engine Pro ma mocniejsze tylne siedzenie, jeśli często przewozisz rzeczy swoim rowerem elektrycznym, Engwe Engine Pro jest dla ciebie lepszym wyborem.

Maksymalne obciążenie bagażnika tylnego (kg)

🏆 Zwycięzca: ENGINE PRO

Podsumowanie porównania

Engwe EP-2 Pro to bardziej opłacalny wybór, jeśli jeździsz nim na dojazdy do pracy i niezbyt intensywną jazdę w terenie. Engwe Engine Pro został zaprojektowany, aby dostosować się do bardziej złożonych i zróżnicowanych chodników i terenów, a jego hydrauliczny układ hamulcowy i pełne zawieszenie zapewnią płynniejszą i wygodniejszą jazdę na rowerze. Ważnym czynnikiem jest również budżet. Engwe EP-2 PRO zadowoli większość użytkowników, ale bez limitu budżetowego ENGWE ENGINE PRO zrobi wszystko tylko trochę lepiej i dlatego jest bardziej zalecaną opcją.

Najnowsze recenzje użytkowników

Sprawdź, co myślą inni użytkownicy

 1. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia Listopad 14, 2022 by David

  Nie mogło być lepiej, może z wyjątkiem hamulców hydraulicznych. Mówię, że to 5-gwiazdkowa maszyna

 2. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia 27 października 2022 r. by Johan
  Kupiłem 2 z nich 500w 48v rowery. Dla mojej żony i dla mnie. Dobry interes
 3. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia 17 października 2022 r. by Jillian Tropea
  Rower

  Niezły produkt, trochę ciężki… bateria wydaje się bardzo szybko nagrzewać 

 4. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia 27 września 2022 r. by devon

  Bardzo zadowolony z tego, że wciąż mam jeden zamówiony, abyśmy teraz razem mogli prowadzić. Rower został dostarczony w ciągu zaledwie 4 dni od zamówienia. Brawo.

 5. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia 23 września 2022 r. by Paweł Monetti
  Czuje się droższy e-rower, ale to też jest świetne i pozwala zaoszczędzić pieniądze!

  Kilka dni i jeździłem nim każdej nocy. Uwielbiam to do tej pory! Łatwe ustawienie. Tylko bardzo drobna skarga, musiałem sam wymyślić, jak włączyć światła. Naciśnij i przytrzymaj strzałkę w górę. 

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.279

  5
  Recenzja dnia 20 września 2022 r. by Javiera Molinoqe

  Szczera i profesjonalna odpowiedź sklepikarza w ciągu 24 godzin, wysyłasz fantastyczne, mocne uściski i dziękuję wszystkim

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.279

  5
  Recenzja dnia 18 września 2022 r. by STEFAN RUTKOWSKI
  ZBUDOWANY JAK CZOŁG

  WIELKI EBIKE. BARDZO WYTRZYMAŁY. INSTRUKCJE BEZ WARTOŚCI. OBSŁUGA ROWERU I FUNKCJE, USTAL SAM. MUSISZ DOWIEDZIEĆ SIĘ, GDZIE SĄ KLUCZE I DO CZEGO SĄ SŁUŻĄCE. PANEL WYŚWIETLACZA NIE MA INSTRUKCJI. PRZEJDŹ DO YOUTUBE, ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE FUNKCJE. WIELKI SPRZEDAJĄCY I OTRZYMAĆ Z POWROTEM E-MAILEM TEGO SAMEGO DNIA. 

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.279

  5
  Recenzja dnia 16 września 2022 r. by Andrew
  Tempomat jest bardzo dobry

  Mocne ciało i rama

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.279

  5
  Recenzja dnia 6 września 2022 r. by Steven
  Niezła jazda

  Działa płynnie i świetnie się czuje, odwraca głowy. 

 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.279

  4
  Recenzja dnia 19 sierpnia 2022 r. by Engweja kupuję
  Przeczytaj recenzje przed zakupem

  Jakość wykonania wydaje się być na miejscu. Ogólny wygląd jest całkiem fajny, podobnie jak matowa czarna farba. Podobnie jak koła, koła magnetyczne. Zdecydowanie jak hamulce hydrauliczne i podwójne zawieszenie. Kilka rzeczy, które mi się nie podobają, jedną z nich jest siedzenie. Kierownica jest dość wąska w porównaniu do mojego innego roweru elektrycznego. Grzechotanie błotników sprawia, że ​​jazda rowerem jest trochę głośna. Najbardziej nie podoba mi się to, że osiągi nie są takie, jakie powinny być w przypadku roweru elektrycznego o mocy 750 W. Maksymalna prędkość to tylko 35 kilometrów na godzinę i 45, jeśli ją odblokujesz. Nie wydaje się być mocniejszy ani szybszy niż mój rower elektryczny o mocy 500 W. Ponadto instrukcja była poniżej normy, gdy próbowano dowiedzieć się, jakie parametry znajdują się w module wyświetlacza. Obsługa klienta dla tego konkretnego roweru była OK. 

Kup już dziś i skorzystaj z obniżonej ceny

Kupowanie bezpośrednio z naszej strony internetowej gwarantuje najnowszą wersję ze wszystkimi aktualizacjami!

999 Dodaj do koszyka

1.279 Dodaj do koszyka

błąd: Ups! Żadnej kradzieży. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pozwolenie.
ENGWE Sklep Internetowy | Kup EP2 Pro i 750W Engine Pro
logo
Porównaj przedmioty
 • Razem (0)
PORÓWNAJ
6
Koszyk