ENGWE® Autoryzowany Dystrybutor Polski. Engwe Sklep zaprasza. ♡
GRUBA OPONA
X 26 4 inch
Wygodniejszy
Deal Score+ 103
Deal Score+5
CIENKA OPONA
24 - 28 inch
Niższa cena
OPONY GRUBE vs OPONY CIENKIEDwa najlepiej sprzedające się e-rowery!
VS
Czuje się stabilnieSolidna stabilna jazda
VS
Użytkowanie w każdym terenieDroga, śnieg, plaża, teren
VS
Odporny na wstrząsyAbsorbuje dodatkowe wstrząsy
VS
ManewrowośćSzybsze skręcanie
VS
Doskonała przyczepnośćSzerszy kontakt z podłożem
VS
Szybka prędkośćKompatybilny z dużymi prędkościami
VS

Porównanie grubych opon i cienkich opon

Porównanie specyfikacji i zachowania opon

Jeśli chodzi o opony do e-rowerów, do wyboru są przede wszystkim dwie opcje: cienkie opony i grube opony. Obie opony różnią się rozmiarem, wymaganiami konserwacyjnymi, wagą, ceną, a nawet limitami ciśnienia. W związku z tym rodzaj opon, które wybierzesz, będzie miał wpływ nie tylko na prędkość, ale także na zwrotność roweru, zawieszenie i odległość, jaką możesz przejechać.

Zasadniczo grube opony mają wiele zalet w porównaniu z cienkimi oponami, zwłaszcza w przypadku jazdy w każdym terenie, a także podstawowego bezpieczeństwa i stabilności na każdej drodze. Dzięki znacznie większym dętkom i oponom wszelkie wstrząsy spowodowane wybojami lub dziurami będą znacznie lepiej pochłaniane, zapewniając kierowcy większy komfort.

Co to jest e-rower Fat Tire?

Grube opony to duże opony rowerowe, które są lepsze do jazdy po nierównym terenie i nierównych drogach z większą prędkością. Ta przewaga jest powodem, dla którego e-rowery górskie i e-rowery terenowe mają grube opony. Powiedzmy, że jechałeś drogą z luźnym piaskiem lub żwirem, lepiej byłoby, gdybyś miał grube opony na swoim e-rowerze.

Pozostają ulubieńcami rowerzystów na świeżym powietrzu i zapalonych alpinistów, ponieważ e-rowery z grubymi oponami mają lepszą równowagę i pozwalają na łatwą kontrolę w tych warunkach. W rzeczywistości są lepszą opcją do jazdy bez użycia rąk.

Rowery elektryczne z grubymi oponami mają szerokość około 4 – 5 inches i zapewniają doskonałą przyczepność, dzięki czemu nadają się do każdego rodzaju nawierzchni. Z łatwością przecinają plażę, błoto, kamieniste nawierzchnie, a nawet zaśnieżone drogi.

Ze względu na szerokość opon ciśnienie w rowerze jest znacznie zmniejszone, co zapewnia oponie solidną przyczepność. Wewnątrz ciśnienie powietrza wynosi od 10 do 30 PSI. Cała ta dodatkowa przyczepność skutkuje lepszą stabilnością i równowagą rowerzysty, chociaż pedałowanie jest nieco trudniejsze.

Poza tym zazwyczaj nie trzeba się martwić o poślizgnięcie podczas jazdy po mokrych stokach. Jednak nie są one przeznaczone tylko do nierównych lub śliskich dróg. Doskonale spisują się również na gładkich nawierzchniach asfaltowych, dając im przewagę nad cienkimi oponami.  

Jednak powinieneś również wiedzieć, że tłuszcz jest trudniejszy do załatania w ruchu. W przeciwieństwie do cienkich opon, będziesz potrzebować więcej niż jednego zbiornika CO2, aby je napowietrzyć. Idealnie byłoby, gdyby dla wygody potrzebna była pompa elektryczna, ale jej ponowne uruchomienie zajmuje tylko 2 minuty.

Ogólnie rzecz biorąc, grube opony są praktyczne i wysoce funkcjonalne, a także zapewniają wszystkie przygody na świeżym powietrzu, jakie możesz sobie wyobrazić.   

Obecnie najlepiej sprzedające się e-rowery z grubymi oponami Engwe Rower elektryczny EP-2 Pro i Engwe Engine Pro ebike.

ZALETY

🔻 Rowery elektryczne z grubymi oponami są świetne dla alpinistów i podróżujących w terenie

🔻 Grube opony mogą zapewnić lepszą amortyzację

🔻 Mają lepszą przyczepność niż rowery elektryczne z cienkimi oponami, dzięki czemu idealnie nadają się do jazdy w trudnym terenie.

🔻 Łatwiej jest hamować i manewrować rowerami elektrycznymi z grubymi oponami niż rowerami elektrycznymi z cienkimi oponami.

🔻 Dzięki rowerom elektrycznym z grubymi oponami możesz pokonywać większy dystans przy kontrolowanej prędkości.

🔻 Grube opony są zwykle estetyczne i wszechobecne w wyglądzie.

🔻 Rowery elektryczne z grubymi oponami świetnie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności w każdych warunkach pogodowych.

🔻 Grube opony są ogólnie uważane za bezpieczniejsze w porównaniu do e-rowerów z cienkimi oponami.

🔻 Ciśnienie powietrza w grubych oponach można odpowiednio dostosować

Wady

🔻 Rowery elektryczne z grubymi oponami są droższe w zakupie i utrzymaniu niż rowery elektryczne z cienkimi oponami, 

🔻 E-rowery z grubymi oponami są zwykle ciężkie i trudniej pedałować.

🔻 Większość grubych opon wymaga dodatkowej konserwacji, jeśli nie są używane przez dłuższy czas.

🔻 Znalezienie części do e-rowerów z grubymi oponami do wymiany może być bardzo trudne, ponieważ często trudno je zdobyć.

🔻 Przy tych samych wymiarach kół rowery z grubymi oponami mają większe średnice zewnętrzne, czyli 26 inch e-rowery z grubymi oponami mogą być zbyt wysokie dla osób poniżej 160 cm.

🔻 Trudniej je naprawić w drodze.

Co to jest e-rower z cienkimi oponami?

Cienkie opony to wąskie opony z gładkim bieżnikiem, powszechnie używane do jazdy po drogach miejskich, takich jak wyścigi i dojazdy do pracy. Zapewniają pewny chwyt, który pozwala na łatwą obsługę, zwłaszcza jeśli jesteś fanem wyścigów rowerowych. Cienkie opony zawsze były dostępne dla wszystkich typów rowerów, w tym rowerów elektrycznych. Są znane ze swojej szybkości ze względu na gładkość i kształt wykończenia.

Cienkie opony mają zwykle od 1.5 do 2.5 inches na szerokość. Ich mały rozmiar ułatwia jazdę, ponieważ są zwykle lekkie. Sam rozmiar grubych opon oznacza, że ​​ważą one więcej niż cienkie opony. Jednak grube opony są lepsze w trudnym terenie.

Dużym plusem dla rowerzystów z cienkimi oponami jest to, że przełożenia można dość łatwo regulować. Ponadto pedałowanie jest łatwiejsze w zarządzaniu, zwłaszcza podczas zmiany biegów.

Kolejną przewagą nad grubymi oponami jest wysokie ciśnienie powietrza. W praktyce oznacza to, że cienkie opony nie przebijają się tak łatwo. Większość kierowców e-rowerów z cienkimi oponami nie może sobie pozwolić na spędzanie czasu na naprawianiu opon podczas ruchliwych dojazdów do pracy, więc to duży plus.

Rowery elektryczne z cienkimi oponami mają również dłuższą żywotność niż inne rodzaje opon do rowerów elektrycznych. Jeśli potrzebujesz roweru elektrycznego, który ułatwi Ci dojazdy do pracy w mieście, powinieneś rozważyć zakup e-roweru z cienkimi oponami.

ZALETY

🔻 Rowery elektryczne z cienkimi oponami są zwykle szybsze, ponieważ opony są zaprojektowane z myślą o prędkości.

🔻 Zwykle są przystępne cenowo ze względu na masową produkcję wynikającą z ich popularności.

🔻 Możesz zaufać jego doskonałej przyczepności.

🔻 E-rowery z cienkimi oponami są łatwiejsze w obsłudze, dlatego są najlepsze dla nowych użytkowników e-rowerów.

🔻 Są bardzo wydajne, szczególnie przy pokonywaniu dużych odległości przy niewielkim wysiłku. 

🔻 Tolerują większe opory toczenia niż opony fat

🔻 Rowery elektryczne z cienkimi oponami mają mniej nitek trakcyjnych, co ułatwia poruszanie się po gładkich powierzchniach

🔻 Nie będziesz musiał tak często wymieniać opon.

🔻 Rowery elektryczne z cienkimi oponami są zazwyczaj trwałe.

Wady

🔻 Cienkie opony nie są idealne na wyboiste, nierówne nawierzchnie

🔻 Nie nadają się do wspinaczki ani do podróży w terenie

🔻 Cienkie opony nie pozwalają na nadmierne dławienie, ponieważ może to powodować wypadki na ruchliwych drogach.

🔻 Aby zachować kontrolę, na cienkich oponach należy delikatnie hamować.

🏆 Zwycięzca: FAT TIRE

Podsumowanie porównania Fat-Tire vs. Thin-Tire

Tak dobre, jak cienkie opony mogą być w niektórych przypadkach przy wyborze opon do szybkiego roweru elektrycznego, grube opony są wysoce zalecane, a nawet konieczne. Gdy tylko rower elektryczny osiągnie prędkość powyżej 20 km/h lub nawet do 45 km/h, potrzebujesz grubych opon dla dodatkowej stabilności i osobistego bezpieczeństwa. Porównanie specyfikacji i zachowania opon.

Najnowsze recenzje użytkowników

Sprawdź, co myślą inni użytkownicy Engwe Rowery elektryczne z grubymi oponami

 1. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 12 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Hi David,

  Vielen Dank für Ihr Feedback! Bitte wenden Sie sich unser Support-Team unter wsparcie@engwe. Netto. Das Team hilft Ihnen gerne bei der Geschwindigkeitsbegrenzung.

  Z pozdrowieniami,
  Engwe-Zespół

 2. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzja dnia 11 lutego 2024 r. by David

  Hallo eine Frage ho una engwe ep-2 pro Ich habe etwas auf dem Display berührt und leider fährt das Fahrrad jetzt nur noch 7 km/h und läuft nicht mehr. Kann mir jemand sagen, wie ich es auf die normale Anzeige zurücksetzen kann? Danke'a

  + PROS: 4
  - CONS: 5
 3. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Hola Manuelu,

  Napisz do nas na wsparcie@engwe. Netto y nuestro estaré de soporte estará encantado de proporcionarle el certificado de conformidad.

  Dziękujemy!
  Sprzęt angielski

 4. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Cześć, Pablo,

  Sí, ofrecemos financiación con Klarna. ¡No koleś en Visitar nuestro sitio web y enviarnos un correo electrorónico a wsparcie@engwe. Netto si tiene alguna pregunta!

  Pozdrawiam,
  Sprzęt angielski

 5. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Bonjour Dušan,

  Nous vous remercions d'avoir pris le temps de partager vos commentaires détailllés avec nous. Nous apprécions sincèrement vos idées et spostrzeżenia dotyczące votre expérience avec notre vélo. Nous sommes heureux d'apprendre que, dans l'ensemble, vous trouvez que le vélo est de bonne qualité et que vous êtes satisfait de ses performances. Vos commentaires sur l'emballage, le Processus d'assemblage et les conseils d'utilisation sont précieux pour nous, et nous les prendrons Sureement en compte pour de futures améliorations. Si vous avez d'autres pytania ou zajęcia, n'hésitez pas à nous contacter. Nous sommes là pour vous pomocnik. Merci encore d'avoir choisi notre vélo.

  Z poważaniem,
  Zespół Engwe

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Bonjour Huteau,

  Voici une vidéo montrant komentarz emeryt le pédalier et le capteur d'un Engine PRO : https://www.youtube.com/watch?v=XhPhdBVuebw

  J'espère que cela vous pomocera et n'hésitez pas à nous écrire à wsparcie@engwe. Netto si vous avez besoin d'aide supplémentaire !

  Z pozdrowieniami,
  Zespół pomocy Engwe

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Bonjour Pietro,

  Merci d'avoir partagé vos commentaires et de nous avoir informés que vous avez bien reçu votre vélo et que vous l'avez adoré. Nous sommes heureux de propoer à nos client des produits de qualité.

  Z poważaniem,
  L'équipe de support Engwe

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzja dnia 3 lutego 2024 r. by ZapłaćPomoc

  Witaj Jacenty,

  Bardzo dziękuję za podzielenie się swoją opinią z nami i naprawdę doceniamy Twoje traktowanie. Chcielibyśmy, aby wszystkie niezbędne części były dostępne. Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila na wsparcie@engwe. Netto, az łatwości korzystania z zorganizowanej części Twojego roweru. Warto udostępnić, że nie są udostępniane części zamienne, bezpośrednio na naszej stronie internetowej, do udostępniania ich dostawę dla Ciebie.

  Pozdrowienia,
  Mikrofon

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  3
  Recenzja dnia 18 grudnia 2023 r. by Jacenty

  Rowerek wygodny, ale nie do dźwigania na piętrze. 1.

  + PROS: Wygodny
  - CONS: Wady konstrukcyjne, łańcuch trze o oponę SUPPORT, TO DNO.
 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  4
  Recenzja dnia Listopad 16, 2023 by Piotr

  Je viens de recevoir pon Engine pro 750 «lepszych». Livré w 8 dniach. Emballage très complet, chaque pièce est protegée. Pas de hardés majeures à le monter bien que le mode d'emploi soit inexistant (seul mauvais point). Jai un peu galéré avec le guidon mais ça marche. Le vélo est skuteczny lourd mais très maniable et très beau. Sprzedam super wygodne zawieszenie AV/AR z najwyższym komfortem przewodów. Les freins hydrauliques avant et arrière sont un vrai plus. L éclairage est aussi très bon et les Informations sur sélecteur très Intuicje et Complètes. Reste à valider l'autonomie en tout électrique. En un mot J adore ce vélo

  + PROS: Monte à 70%. Koncepcja très solide et estétique. Puissance et confort au top z doskonałą jakością relacji
  - CONS: Brak instrukcji obsługi

Kup już dziś i skorzystaj z obniżonej ceny

Kupowanie bezpośrednio z naszej strony internetowej gwarantuje najnowszą wersję ze wszystkimi aktualizacjami!

999 Dodaj do koszyka

1.479 Dodaj do koszyka

błąd: Ups! Żadnej kradzieży. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pozwolenie.
ENGWE Sklep Internetowy | Kup EP2 Pro i 750W Engine Pro
logo
Porównaj przedmioty
 • Razem (0)
PORÓWNAJ
6
Koszyk